Valley View Charter Prep 2018-09-14T01:18:30+00:00

Tus Thawj Coj: John Mittan

(866) 992-9033 ext. 3101

  • Ib qho Non-Profit Independent School School
  • Hom Tsev Kawm Ntawv TK-12th Qeb Kawm
  • Tau lees paub los ntawm Western Association of Schools & Colleges

a

Peb lub Tsev Kawm Ntawv:

  • Puas yog tub ntxhais kawm nyob nruab nrab.
  • Leverages kev ua haujlwm zoo li cas, dab tsi, thaum twg, thiab qhov cov menyuam kawm tau kawm.
  • Txhawb nqa qhov tseem ceeb ntawm txhua tus menyuam kawm ntawv lub neej, kev nyiam, thiab lub hom phiaj.
  • Txiav txim siab rau kev npaj kawm raws li tus tub ntxhais kawm qhov kev xav tau zoo thiab cov kev xav tau.
  • Qhov tseem ceeb koom tes sib koom tes ntawm tub ntxhais kawm, niam txiv, xib hwb, thiab zej zog.

VVCP raug tsim los ntawm lub hauv paus ntsiab lus tias txoj kev kawm ua haujlwm zoo tshaj plaws thaum nws tsim kom muaj tus tub ntxhais kawm ntawv cov peev xwm thiab cov kev xav tau. Peb lub hom phiaj yog ua hauj lwm nrog cov tub ntxhais kawm, niam txiv, thiab lub zej zog kom loj hlob zoo rau txhua tus tub ntxhais kawm txoj kev muaj peev xwm. Peb siv txoj kev ywj pheej ntawm kev ywj pheej los txhawb peb cov tub ntxhais kawm kom tau raws lawv lub hom phiaj kev kawm.

Cov Tsev Kawm Ntawv Thoob Tawm Sij Lawm:

  • Valley View cov menyuam kawm ntawv muaj lub luag haujlwm thiab mob siab rau cov neeg uas koom nrog lawv cov zej zog hauv kev npaj mus kawm college thiab / lossis chaw ua haujlwm.
  • Valley View cov menyuam kawm ntawv yog cov neeg npaj txhij kawm tau ua qhia tau tus kheej thiab kev tshawb fawb ntawm cov ntsiab lus kawm.
  • Valley View cov tub ntxhais kawm ntawv yog cov kev sib txuas lus rau kev sib tham uas daws teeb meem los ntawm kev hais lus, sau ntawv thiab mloog.

Lub Rooj Sib Tham LCAP

2017-2018 Tsev Kawm Ntawv Calendar

Peb hnub kawg ntawm 2018-2019 daim ntawv thov yog Lub Peb Hlis 31, 2018.

Kev kawm txog zauv

Ray Woodbeck, Tus Pab Kev Kawm Zauv, Raymond.Woodbeck@heritagepeak.org
Cheryl Gomes, VVCP Xwb Kawm Zauv Lej, Cherly.Gomes@valleyviewcharter.org
Cov Sijhawm Ua Haujlwm: X Xuma AM-11: 12 PM, Monday ib tug neeg qhia nyob rau ntau qhov chaw
Cov Ntawv Kawm: Houghton-Mifflin integrated lej series rau hauv tsev kawm theem siab (nrog rau hom kev xaiv hauv online) thiab Lej ua kom pom tseeb koob rau K-8.
a

Qhia Ntawv Askiv

Jennifer Ellis, ELA Program Specialist, Jennie.Ellis@heritagepeak.org
Jennifer McInerney, HS Dean / Tib Yam Kawm Lus Askiv ELA, Jennifer.McInerney@valleyviewcharter.org
Bridget Aronson, VVCP Teacher, Bridget.Aronson@valleyviewcharter.org
Cov Sijhawm Ua Haujlwm: M 10 AM-12 PM
Cov Ntawv Kawm: Kawm Sync (McGraw-Hill Education), Mauj Houghton-Mifflin

Science

Ruby Diaz, Kev Tshawb Fawb Kev Kawm Txuj Ci, Ruby.Diaz@heritagepeak.org
Sara Jackson, Tus Xibfwb Kawm Tib Yam Xibfwb, Sara.Jackson@valleyviewcharter.org
Laurie Bradshaw, VVCP Tus Xib Fwb, Laurie.Bradshaw@valleyviewcharter.org
Lub Sijhawm Ua Haujlwm: Wednesday 12: 30-1: 30
Cov Ntawv Kawm: Glencoe

Social Studies

John Mittan, Tus Thawj Coj / Xwb Kawm Tib Yam Kawm Social Studies, John.Mittan@valleyviewcharter.org
Cov ntaub ntawv qhia: Pearson, Prentice Hall, Glencoe
a

Kev Kawm Ua Haujlwm

Jessica Nguyen, CTE Coordinator
Jessica.Nguyen@heritagepeak.org
Cov Ntawv Kawm: Kawm Haujlwm Ntawm Cov Haujlwm
a

Kev Kawm Tshwj Xeeb

Timothy Ribota, Tus Thawj Saib Kev Kawm Tshwj Xeeb, Timothy.Ribota@heritagepeak.org
Kristen Hockel, Kev Kawm Ntawv Tshwj Xeeb, Kristen.Hockel@valleyviewcharter.org
Karina Ladion, Kev Kawm Ntawv Tshwj Xeeb, Karina.Ladion@valleyviewcharter.org

Tau lees paub los ntawm Western Alliance of Schools thiab Colleges (WASC)

Tus Tswv Cuab ntawm California Charter Tsev Kawm Ntawv Koom Haum thiab Tsev Kawm Ntawv Ntiav txoj kev loj hlob Center